kurtka damska
Kurtki i płaszcze

Kurtka damska – jaką warto kupić?

Rodzajów kurtek damskich jest tak naprawdę bardzo wiele. Powinno się je dopasowywać do figury, jak również do temperatury na dworze. Nie każda kurtka, na każdej kobiecie wygląda atrakcyjnie.

Trencz

Jest to typ płaszcza, który jest przewiązany w talii paskiem. Dzięki takiej budowie znacznie podkreśla damką figurę. Jest lekko rozszerzany od talii stąd też sprawia wrażenie, że sylwetka jest proporcjonalna. Płaszcz ten jest szczególnie polecany dla osób, które mają nieproporcjonalną sylwetkę. Oznacza to, że są wąskie w pasie i nie widać u nich wcięcia w talii. Dzięki takiemu fasonowi, można sprawić, że optycznie takie osoby będą wyglądały, jakby miały figurę klepsydry, która w dzisiejszych czasach jest najbardziej pożądaną. Płaszcz ten jest bardzo elegancki i nadaje się do tego, aby nosić go na spotkaniach formalnych, albo na co dzień. Szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z wysokimi butami, ponieważ wtedy znacznie wydłuża całą sylwetkę. W zależności od grubości puchu, można go nosić zarówno w chłodniejsze, jak i w zimniejsze dni.

Modna kurtka damska: bomberka

bomberka pikowana damska
bomberka pikowana damska

Bomberka damska jest kurtką, której cechą charakterystyczną jest to, że jest ona stosunkowo krótka. Sięga ona tak naprawdę maksymalnie do bioder. Aktualnie jest to jeden z popularniejszych fasonów. Kupowana jest bomberka pikowana, skórzana albo wykonana z lekkich materiałów. Nadaje się raczej do noszenia wiosną, latem albo jesienią, w zależności od grubości puchu. Nie nadaje się do noszenia zimą, ze względu na swoją krótką budowę. Przy ostrych zimach nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury ciała. Ogólnie kurtka bomber damska jest niezwykle wygodna. W żaden sposób nie ogranicza ruchów. Można ją nosić do spodni, sukienek, a także spódnic. Ponadto można ją dopasować do każdego rodzaju figury damskiej. Zarówno osoby szczuplejsze, jak i grubsze wyglądają w tym fasonie atrakcyjnie. Kurtki takie noszą zarówno osoby młode, jak i starsze. Dostępne są w różnych materiałach i kolorach.

Ramoneska

Ten rodzaj kurtki damskiej jest wykonywany zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. Charakteryzują się one tym, że dostępne są jej różne kolory, jednak najpopularniejszymi są brązowe i czarne. Pasują one do każdej figury, są wygodne, mimo że sztywny materiał w jakimś stopniu ogranicza ruchy. Dobrze zgrywają się w stylizacjach ze spodniami, sukienkami, jak również spódnicami. Cechą charakterystyczną takich kurtek jest to, że sięgają one podobnie jak bomberki do bioder. Nie sprawdzają się raczej w stylizacjach wieczorowych, formalnych. Ze względu na swoją budowę, noszone są jednie w okresie wiosny i lata, kiedy temperatura na dworze jest wysoka. Podczas jesieni, albo zimy można w takiej kurtce zwyczajnie zmarznąć.

Parka

Parka jest kurtką nieprzemakalną, wypełnioną w większym lub mniejszym stopniu puchem. Długością z kolei przypomina tradycyjne płaszcze. Sięga ona za kolana. Stąd też jest przeznaczona dla osób wysokich. Osoby niskie, do tego typu kurtek powinny nosić wysokie obcasy. Wtedy również kurtka damska będzie wyglądała na nich dobrze. Często jest zaopatrzona w kaptur wyścielony futerkiem. Jest to kurtka stosunkowo ciepła przeznaczona do noszenia w okresie jesieni albo zimy. Cechą charakterystyczną tego rodzaju kurtki jest to, że jest ona bardzo wygodna i w żadnym stopniu nie ogranicza ruchów. Stąd też jest często wybierana zarówno przez osoby młode, jak i starsze do noszenia w okresie zimowym.

Budrysówka

Bomberka damska
Bomberka damska

Budrysówka jest krótkim płaszczem uszytym najczęściej z wełnianej, grubej tkaniny. Jego cechą charakterystyczną jest to, że posiada on drewniane,

albo metalowe zapięcia. Nie jest on przewiązywany paskiem w talii, przez co nie modeluje sylwetki. Kurtka damska posiada zazwyczaj bardzo duże kieszenie i kaptur. Jest przeznaczona do noszenia w okresie zimowym, albo jesiennym w zależności od grubości puchu, w jaki jest wyposażona. Jest to kurtka bardzo wygodna, jednak przeznaczona raczej dla osób szczupłych. Osoby grubsze mogą być dodatkowo poszerzane przez taki fason.

Oryginalna kurtka damska: peleryna

Peleryna, jako rodzaj kurtki damskiej zyskała na popularności dopiero w ostatnich latach. Fason taki przypomina tradycyjną pelerynę i jest rozszerzany u spodu. Kurtka damska taka jest przeznaczona raczej dla osób szczupłych, ponieważ osoby grubsze może zwyczajnie poszerzać. Jest ona przeznaczona raczej na cieplejsze dni, ponieważ często nie posiada długich rękawów. Może służyć jako delikatne nakrycie podczas chłodniejszych letnich wieczorów. W zależności od materiału, z jakiego zostanie wykonana może być albo cieplejsza, albo zimniejsza. Często takie peleryny są szyte z nieprzemakalnych materiałów, przeznaczonych do noszenia w deszczową pogodę. Poszukujesz najlepsze modele kurtek w dobrych cenach do swego butiku? Hurtownia kurtek damskich Factoryprice.eu jest miejscem, w którym znajdziesz wszystko, czego poszukiwałeś. Twoje klientki na pewno docenią ten wybór. Więc nie zwlekaj, uzupełnij swój asortyment szybko i przyjemnie już dzisiaj.

Podsumowując można powiedzieć, że rodzajów damskich kurtek jest naprawdę wiele. Niektóre są przeznaczone do noszenia w

Kurtka bomer damska
kurtka damska bomber

chłodniejsze dni, inne w cieplejsze. Powinno się je dobierać do figury, a oprócz tego do okazji. Na formalne spotkania powinno zakładać się przede wszystkim rodzaje płaszczów. Z kolei przy wypadach ze znajomymi można zainwestować w ramoneskę, albo cieplejszą parkę.