Kurtki zimowe z syntetycznym puchem. Macie już?

Kurtki zimowe z syntetycznym puchem. Macie już?

Zima już od niepamiętnych czasów zaskakuje drogowców. Zdarza się przynajmniej jeden dzień w roku, kiedy miasto jest zasypane i praktycznie nieprzejezdne. To samo dotyczy ubrań, które zakładamy na zimę? Otóż nie, jeśli tylko sprawnie się przygotujemy do nadejścia zimy. Pokażemy Wam dzisiaj czym różnią się kurtki zimowe z syntetycznym puchem od tych, które mają wypełnienie naturalne. Być może wtedy będzie Wam dużo łatwiej odpowiedzieć na pytanie, jakie kurtki na zimę wybrać.

Na szali stawiamy naturę i naukę

Ta rywalizacja jest jedną z ciekawszych, jeśli chodzi o odzież wierzchnią, którą możemy sobie wybrać. W jednym narożniku mamy kurtki zimowe z naturalnym puchem, które wypełnione są niewielkimi, gęsimi piórami. W drugim zaś nowoczesne rozwiązaniem, które jest efektem długoletniej pracy naukowców, a więc kurtki zimowe z syntetycznym puchem. Jedne i drugie mają swoje zalety, ale także wady. Wybór będzie zależał od naszych priorytetów, a więc od tego, co uznamy za najważniejsze, jeśli chodzi o kurtki na zimę. Przygotowałam dla Was krótkie zestawienie, które pozwoli ocenić i wybrać to, co w Waszym przypadku będzie najbardziej optymalne.

Kurtki zimowe z naturalnym puchem

Z pomysłami często bywa tak, że najlepsze i najbardziej trafione są te, które są blisko nas. Najcenniejsze są również rozwiązania proste. Kiedyś po prostu ktoś wpadł na genialny pomysł udomowienia ptactwa. Pod wpływem obserwacji udało mu się wysnuć trafny wniosek, że kaczki i gęsi doskonale radzą sobie z zimnem. Postanowił więc wykorzystać ich pióra do stworzenia kurtki na zimę. Pomysł był naprawdę genialny. Do dziś amatorzy sportów zimowych chwalą sobie to rozwiązanie i nie zamieniają kurtki na zimę na żadną inną. Na czym polega fenomen naturalnego puchu? To piórka, które rosną u gęsi i kaczek najbliżej skóry. Mają trójwymiarowy kształt, który może przypominać kulę. Dzięki temu posiadają także niesamowite właściwości magazynowania powietrza. Doskonale izoluje ono skórę od chłodu, który jest na zewnątrz. To jednak nie jedyna zaleta puchu. Powiedzenie lekki jak piórko nie wzięło się z powietrza. Tak właśnie jest. Dzięki temu kurtki zimowe z naturalnym puchem są wygodne. Puch naturalny ma zdolność do wysokiej kompresji, a to oznacza, że kurtki można złożyć do naprawdę niewielkich rozmiarów. Dzięki temu doceniamy je również podczas transportu.

Kurtki zimowe z syntetycznym puchem

W pewnym momencie naukowcy zaczęli kombinować, jak zastąpić naturalne rozwiązanie. Chciałoby się zapytać po co, skoro kurtki zimowe z naturalnym puchem są takie idealne. Niestety, przy styczności z wodą puch naturalny traci swoje właściwości, staje się właściwie bezużyteczny. A przecież zimą jesteśmy narażeni nie tylko na chłód i wiatr, ale także na różnego rodzaju opady. Właśnie dlatego wymyślono kurtki zimowe z syntetycznym puchem. To jednak nie wszystkie plusy kurtek na zimę, o których mowa. Warto dodać, że są one dużo tańsze w porównaniu do kurtek z naturalnym wypełnieniem. Wynika to z faktu, że pierze pozyskuje się z farm, na których hodowane jest ptactwo. Ten proces wymaga czasu i nie da się go za bardzo przyspieszyć. Natomiast włókna syntetyczne powstają w fabrykach. Dzięki temu można wyprodukować dowolne ich ilości. W prosty sposób przekłada się to na cenę produktu. Kurtki zimowe z syntetycznym puchem to również zbawienie dla alergików, którzy nie mogą nosić nic innego. Kolejna zaleta to odporność na pleśń i dużo łatwiejsza konserwacja.

Bez znaczenia, jakie kurtki zimowe wybierzecie, ważne są też dodatki

Chcecie poszaleć na stoku czy może po prostu potrzebujecie kurtki na zimę, w której na pewno nie zmarzniecie? Bez względu na to, jaka będzie odpowiedź, proponujemy Wam zakup kurtki na zimę, ale także dodatków. Nie obędzie się bez czapki z pomponem albo z dwoma, które są hitem w tym sezonie. Noszą je nie tylko małe dziewczynki, ale również dojrzałe kobiety. W sklepie ebutik.pl dostaniecie również rękawiczki, które przydadzą się podczas największych mrozów. Teraz nowością są modele, w których bez zdejmowania można korzystać z telefonów komórkowych. Nie zapomnijcie również o szalikach lub kominach, które są niezastąpionymi strażnikami ochrony Waszej szyi przed przewianiem.

Kupcie dobre kurtki na zimę, a razem z nimi buty

Buty na zimę powinny być przede wszystkim ciepłe, ale również piękne. Takie właśnie buty znajdziecie w sklepie ebutik.pl Wiele z nich można teraz dostać w przystępnej cenie. Zwróćcie uwagę na wygodne traperki, które występują teraz w dziewczęcych, pastelowych kolorach albo rzucającej się z daleka w oczy czerwieni. Do wyboru są również muszkieterki, które optycznie wydłużają nogi. Być może do gustu przypadną Wam klasyczne kozaki albo zdecydujecie się na botki z dodatkowym ociepleniem? Możliwości jest wiele, a decyzja należy tylko do Was.

Tagged , , , , , ,

2 thoughts on “Kurtki zimowe z syntetycznym puchem. Macie już?

  1. […] kurtki zimowe to również jeden z hitów zimowych. Pikowane płaszczyki puchowe z krótszym przodem rozkochały […]

  2. […] które stawiają na klasykę znajdą modele w ponadczasowych kolorach, jak czerń i biel. Takie kurtki na narty z pewnością będzie łatwo skompletować z pozostałą częścią garderoby. Na stokach można […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *